3 stycznia 2021

[135] Świeżo po: "Pocałunek szpiega" Erin Beaty

 

,,Kochać kogoś tak bardzo nie jest słabością".

Erin Beaty, Pocałunek szpiega
Tytuł: Pocałunek szpiega
Autor: Erin Beaty
Wydawnictwo: Jaguar
Seria: Traitor's Trilogy (tom 2)
Gatunek: Literatura młodzieżowa
Strony: 380

Recenzja:
Czy ratowanie kraju i niedopuszczenie do katastrofy to już zawód Sage Fowler? Dziewczyna udowodniła, ż można na niej polegać stąd dostała posadę guwernantki dzieci królewskich, niestety to nie koniec politycznych i wojennych zawirowań ponieważ Sage nie może cieszyć się długo spokojem. 

Królowa podejrzewa, że Król nie dzieli się z nią wszystkimi informacji i zbliża się coś okropnego dlatego prosi Sagę aby ta zaczęła śledzić podopiecznych Króla. Sprawa jest na tyle skomplikowana, że jednym z podopiecznych jest jej ukochany Alex, który ma za zadanie wyszkolić i być głową najlepszej jednostki wojennej w Demorze. Niestety nie jest to jedyne zadanie Quinna, niestety dalszą częścią po co powstał ten oddział i w jakim celu wyrusza nad granice jest ogromną tajemnicą. Alex nie może podzielić się tą informacją nawet ze swoimi przyjaciółmi, którzy defacto są zaraz za nim najważniejszymi osobistościami oddziału. 

Sage uknuła intrygę aby móc wyruszyć wraz z oddziałem Alexa pod granicę aby móc stale szpiegować wszystkich. Alex nie był zachwycony obecnością ukochanej podczas tej misji ponieważ domyśla się jakie może czyhać na nich niebezpieczeństwo z tej wyprawy, niestety nie mógł podzielić się tą informacją z ukochaną aby ją uchronić od tego wszystkiego. Bardzo długo Sage nic nie mogła się dowiedzieć co mogła zaraportować Królowej, aż do momentu gdy wszystko trafi szlak. 

Czy Alex będzie mógł wybaczyć Sage to szpiegowanie? Czy będą mieli jeszcze szanse być razem? Czy dojdzie do wojny, która rozpoczynała się już w poprzednim tomie serii? 

Książkę dostałam w prezencie urodzinowym od mojej przyjaciółki i chyba był to możliwie najlepszy zakup. Bardzo spodobała mi się pierwsza część mimo, że kilka lat przeleżała u mnie na półce nieprzeczytana, ale jak się za nią zabrałam to poszło błyskawicznie, jak było z tą częścią? Czy również mi się podobała? 

Zacznijmy od początku, jak oceniam fabułę? Ogólnie historia nieco podobna do tego z pierwszego tomu mimo że jest to kontynuacja. Ciężko mi określić jak ją ocenić bo początkowo naprawdę nie działo się nic specjalnego, lekkie zapychacze tekstu, dopiero od połowy książki mogę z czystym sumieniem przyznać, że coś mocno się rozkręciło i byłam ciekawa każdej strony. Niemniej jednak po przeczytaniu całości brakło mi tego ognia i niepewności z części pierwszej ale nie zrażajcie się do tej książki po tej opinii, książka jest naprawdę fajna lecz czegoś minimalnie mi brakło. 

Bohaterowie są dla mnie niezmienni, jakoś znacznie ich charaktery nie uległy zmianie. Sage jak zwykle uczuciowa lecz najpierw robi później myśli, a Alex honorowy człowiek, który zrobiłby wszystko dla ukochanej. Chociaż z przykrością muszę stwierdzić, że jakby nieco mniej go było w porównaniu z poprzednim tomem.  Ogólnie bardzo ich lubię, są to bohaterowie, którzy nie denerwują mnie swoim zachowaniem jak to często bywa w takich książkach młodzieżowych, oboje są idealnie ujęci i nie działają nikomu na nerwy, a przynajmniej mnie nie denerwują! 

Podsumowując, jest to bardzo przyjemna książka dla młodzieży, nieco mniej mnie wkręciła niż tom pierwszy, niemniej nadal jest to ciekawa pozycja, gorąco polecam i na pewno pojawi się tom trzeci w najbliższej przyszłości. 

Ogólna ocena: 7/10 


5 komentarzy:

 1. Miałam okazję zapoznać się z całym cyklem i jest to jedna z ciekawszych serii które czytałam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejna seria, którą chętnie podsunę córce pod rozwagę, powinna ją zainteresować, buszuje w takich klimatach czytelniczych. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla pierwszej części zarwałam noc :D i szybko ściągnełam na czytnik drugą która przeczytałam z trudem bo mam wrażenie że zabrakło tam pomysłu na akcje. Do trzeciej części już nie podeszłam ;p

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam o tej serii, ale także nie jest to jakoś mój klimat.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię tę serię i uważam, że okładki nie dają jej odpowiedniej sprawiedliwości! Wskazują one na coś innego (bardziej romans) niż zawartość (bardziej intryga).

  OdpowiedzUsuń